budějovický majáles

6. až 11. května 2013

Program pro vás zveřejníme začátkem příštího týdne (v pondělí či úterý) spolu s novým webem. Mezitím se můžete podívat na náš Facebook, několik nejzajímavějších jmen jsme už odtajnili. Děláme co můžeme, klukům od webu už hrozíme vynášením toitoiek a zařazením do otrocké jednotky budující pódium. Děkujeme za trpělivost!

majáles team, 16.4. 2014 v 10:37

Od zítřka za měsíc startuje /a nebo končí? :)/ jeden z nejlepších festivalů v Česku, ale web jako by nechtěl stále přistoupit na to, že je tady nový ročník. Hrozná škoda takových nedotažených maličkostí.. i když web možná není zrovna maličkost. :(

pavel strouhal, 13.4. 2014 v 20:26

Dobrý večer pane Antonů,
možnosti stánkového prodeje jsou omezené, protože catering si celý řešíme sami. Ovšem jistá možnost zde je, pro bližší info napište na dam@budejovickymajales.cz.

Děkujeme

majáles team, 23.3. 2014 v 22:52

Ahoj,
kdy začnete uveřejňovat letošní kapely? ;)
Resp. kolik jich je kromě The Feud momentálně potvrzených? Dík

joseph, 22.3. 2014 v 12:33

Ahoj chtěla bych pokud by bylo možné vidět na majálesu kapelu skywalker a evelynne. Díky

kiki, 20.3. 2014 v 19:00

Dobrý den je možné zajistit stánkový prodej na vaší akci ?

antonů pavel, 17.3. 2014 v 16:48

Ahoj Míšo,
těší nás, jestli mají studenti SUPŠ sv. Anežky České zájem se zúčastnit. Vaše účast na festivalu je samozřejmě možná. Podstatné je, aby se někdo ze studentů dostavil 19. března 2014 v 17:00 do nekuřácké části kulturního klubu Horká Vana, kde proběhne schůzka zástupců škol účastnících se Majálesu. Budeme moc rádi, když někdo z „Anežky“ přijde. Pokud je problém přijít na schůzku nebo máš cokoliv dalšího k tomuto tématu na srdci, ozvi se, prosím, na mail david.skvaril@budejovickymajales.cz

majáles team, 22.2. 2014 v 22:58

Hezký den, je možná účast SUPŠ sv. Anežky České z Krumlova?

míša, 20.2. 2014 v 14:42

čao majálesový kolektive poslední dobou čím dál tím více poslouchám kapelku z Polska jménem Bokka a myslím že by se na festival hodili :) zkuste poslechnout: http://www.youtube.com/watch?v=aflmCuUfq-I
http://www.youtube.com/watch?v=SpPv92WVbQw

domino, 13.1. 2014 v 17:29

Ahoj, chtěla bych poprosit jestli by se příští rok mohla na Majálesu objevit kapela Nebe? Díky Beki

beki, 6.10. 2013 v 17:27

Ahoj Koblížku, tvoje zklamání nás mrzí, ale já osobně věřím tomu, že kdyby se kohokoliv v červeném týmovém (nebo vlastně i netýmovém) tričku zeptal, tuto informaci by mu rád poskytl nebo by ho odkázal na merch. Informaci o cenách triček jsme už v pondělí, tzn. hned, jak k nám trička dorazila, zveřejnili na našem FB a snažili jsme se, aby ji v rozumné míře říkali i moderátoři spolu s informací, kde je možné si trička pořídit. Co se týká týdenního programu, ne vždy byla trička k mání přímo na místě, kde se něco odehrávalo, přeci jen jsme letos měli přes třicet scén, pokud se nemýlím. Pokud byste toužili po tričku, stále jsou k mání v Horké Vaně. Jinak děkujeme za podporu ve formě dobrovolného vstupného, moc si jí vážíme.. za majáles tým Zuzka B.

majáles team, 20.5. 2013 v 16:21

Trošku mě mrzí, že brácha přišel z majálesu s tím, že dal dobrovolné vstupné 200 korun, protože neměl drobné, a vy jste ho ani neupozornili na to, že kdyby popošel pár metrů a přidal korun 50, tak má i tričko. Pro vás 50 korun víc v kapse a o tričko míň.. ale pozdě bycha honit, jen mě to zamrzelo.

koblížek, 20.5. 2013 v 02:59

Vendy: dik za pochvalu babovky, krome toho, ze byla z nalovenych jablek, je i 100% veganska: 2hrnky hladke mouky, 3/4 hrnku cukru, 1vanilkový cukr, 3/4 hrnku oleje, 1 prášek do pečivam 3 nastrouhaná jablka, skořice, super jsou i ořechy, ale chtěla jsem, aby co nejvic byla freegan. pečeme při 190°C. Nikdy by me nenapadlo, ze na majalesovym foru budu posilat recept na babovku, diky, je to mile :)

zuzu, 17.5. 2013 v 11:25

vendy: ohledně bábovky piš na zuzana@budejovickymajales.cz, to jest tvůtkyně tohoto zázraku
stejně tak děkujeme Báře a Kubovi, obzvlášť když některé členy týmu obohatili o první zážitek z konťákovaní

majáles team, 16.5. 2013 v 18:45

Ahoj Majáles týme :) chtěla bych se zeptat na recept na bábovku, která byla připravená na projekci dokumentu Food not Bombs v Horké vaně, byla fakt výborná!!! :) Díky moc!

vendy, 15.5. 2013 v 19:43

Milý Majálese, mockrát ti děkujeme za možnost účastnit se těch příjemných dní, které jsme strávili ve tvé společnosti. Jsi vážně povedený kousek a čas strávený s tebou byl odpočinkový, inspirativní, povznášející a dlouho na něj budeme vzpomínat. Jsme moc rádi, že jsi a bylo úžasné sledovat, jak hladce tě dokázali pořadatelé uskutečnit.
Doslechli jsme se, že prý máš nějaké problémy s dospíváním. Je to těžká doba, všichni jsme byli zauhrovaní puberťáci a každý si z té doby něco odnesl něco jiného. Rádi bychom, abys to ale nevzdal, zatnul zuby a dál rostl do krásy. Rádi bychom tě proto podpořili. Proto se vzdáváme poloviny svého honoráře, protože rádi podporujeme dobré věci, a ty, Budějovický Majálese, dobrá věc jsi!

S pozdravem a srdečným přáním všeho nejlepšího

Barbora Bakošová (přednáška Food Not Bombs)
Jakub Černík (přednáška Írán)

bára a kuba, 13.5. 2013 v 21:02

fumo: Zdravíme, dotaz předáme našemu slam poetry specialistovi :)

dymitrij: Děkujeme! Zatím ještě od několika fotografů nemáme snímky, takže věřím, že se dočkáme i fotek těchto dvou kapel :)

majáles team, 13.5. 2013 v 20:47

milý majálese, jsi super!!! budou nějaký fota z Hop Along a Black Tar Jesus? Danke a jen tak dál!

dymitrij, 13.5. 2013 v 16:22

Zdravím chtělo bych se zeptat na výsledky slam poetry z literární kavárny, z pondělka kde jsou, nebo ještě líp kdyby ste mohli dát info jak to dopadlo. Dikss

fumo, 13.5. 2013 v 16:12

domijik: Dobrý den, nejsme si jistí, jestli tam byl nějaký náš fotograf, ale ještě nemáme všechny fotky k dispozici, takže třeba budeme všichni příjemně překvapeni :)

majáles team, 12.5. 2013 v 15:16

Dobry vecer prosim vas fotky z akrojogy?

domijik, 12.5. 2013 v 00:33

klára: Děkujeme, je to skvělé povzbuzení! :)

jirka: Čau, všechny fotky zveřejňujeme na Facebooku, odkud se zrcadlí sem na náš web - na obou místech tedy najdeš totožné snímky :) Fotky ze včerejška ještě stále nahráváme, máme jich opravdu mnoho.

majáles team, 11.5. 2013 v 14:25

Čau, chtěl jsem se zeptat fotky z pátečního průvodu budou všechny tady ? V galerii nebo ještě někde jinde ? Děkuji :)

jirka, 11.5. 2013 v 13:20

Ahoj! Nutně se potřebuju vyjádřit k Majálesu, ani ne tak letošnímu,jako asi ke všem, ale letos mi to konečně došlo - v podmínkách, jaký jsou (mam pocit, že každoročně) - déšť, zima a bláto a bláto a taky bláto + na první pohled mě na programu open air taky příliš nic nelákalo, mi došlo, poté, co to Lipstick během 1 minuty asi 3krát zopakoval - na Majálesu je prostě výborná atmosféra a ta očividně nezáleží na počasí ani na zvučných jménech v lineupu, ale za tu si, milí organizátoři, můžete sami! Tleskám vám a každoročně se těšim na akci, kde se lidi na sebe usmívaj, cizí se baví s cizíma a každej si to užívá, ať si nadává a stěžuje sebevíc. Doufám, že ze sebe máte radost, protože na to rozhodně máte právo! Takže díky!

klára, 11.5. 2013 v 12:23

joseph: Doraž přinejmenším na Lenku Dusilovou, její nové album je naprosto skvělé! (a s hip-hopem nemá nic společného)

michal: Důvod je prostý a jediný: na celý festival neprodáváme žádné vstupenky, takže potřebujeme mít alespoň nějaké příjmy z prodeje piva a jídla. Pro nás je to rozdíl mezi bytím a nebytím, pro návštěvníky je nemožnost přinést si vlastí alkohol podle našeho názoru minimálním ústupkem a projevem sounáležitosti s festivalem.

majáles team, 11.5. 2013 v 11:13

Musím říct, že mě docela překvapilo to šacování u vstupu. Chápu, že to asi bylo kvůli nějakému sponzorovi, ale možná by bylo fajn to sem příště někam napsat. Myslím, že to tím oplocením ztratilo tu atmosféru z předchozích ročníků. A jestli to tu bylo napsané, tak se omlouvám, ale já to přehlédl. Jinak dobrá práce majálesový teame! ;)

michal, 11.5. 2013 v 11:06

zuz: Jako člověk nesnášející rytmickou recitaci do hudby (hip-hop) musím říct že mě to hodně zklamalo... Ale chápu že sou lidi kterým se to líbí, třeba mě něco osloví příští rok :)

joseph, 11.5. 2013 v 08:18

jirka: Dobrý den, důvod, proč se cyklojízda původně přesunula do Stromovky, je ten, že jsme byli udáni za to, že při plánované cyklojízdě porušíme (k porušení ani nedošlo) dopravní předpisy. Ve Stromovce jsme jí chtěli udělat už se všemi náležitostmi, abychom nedávali kritikům další šanci, ale ukázalo se, že tak rychle nelze povolení pro zvláštní užívání komunikace (stezek ve Stromovce) vyřídit.

káťa: Ahoj, zajdi na majálesový open-air do parku u Sportovní haly a uprostřed najdeš naše íčko (hned vedle asfaltové stezky) - tam jsou k dostání placky, trika nebo třeba click'n'smile atrakce :)

joseph: Ahoj, letos tu máme hned čtyři velká jména české hudební scény: Floex, Lenka Dusilová, Vladimir 518 a Prago Union. Co jméno, to řada hudebních cen, co jméno, to spousty fanoušků. A hlavně jsme přivezli dva skvělé zahraniční umělce, kteří jsou ještě výše než The Feud loni!

majáles team, 11.5. 2013 v 01:20

Joseph: velka nuda? Young Fathers, Kyklos, Floex, Prago - byli jsme dneska na stejným festivale? Nechapu, co je spatnyho na tom prinaset lidem novy a uzasny veci, Young Fathers jsem do dneška neznala a ty vole, bylo to super!!! Dik!

zuz, 11.5. 2013 v 01:13

Ahoj,
chtěl bych se vyjádřit k obsazení Majálesu...
Nejdříve chci poděkovat že se tohle všechno děje, že to děláte ve volném čase, že je to zadarmo ale přece jen je tu jedno ale...
Nebylo by přece jen lepší dát do programu aspoň jedno větší jméno (nebo zkrátka něco co stojí za to)? Loni tu byli The Feud, předím N.O.H.A, rok předtím Tata Bojs, ale letos je program jedna velká nuda... Není na co se těšit a ačkoliv jsem dycky za Budějovickým Majálesem stál, letos bych raději zaplatil 500 za Pražský Majáles... A upřímně myslím že zahrát jedna větší kapela tak se zaplatí sama už jen tím že přijde víc lidí, koupí si pivo nebo cokoliv jinýho a z toho půjdou peníze na Majáles...

joseph, 10.5. 2013 v 21:19

Ahoj, kde se daj sehnat placky? :)

káťa, 10.5. 2013 v 18:16

Dobrý den, omlouvám se, že obtěžuji zase s cyklojízdou, ale jak to tedy přesně bylo? Jaké je oficiální verze, proč byla v jedné chvíli přesunuta cyklojízda do Stromovky a ještě během téhož dne to někdo zase zakázal? Po pravdě řečeno, co znám "rychlost" našich orgánů, připadá mi velmi divné, že by někdo stačil sesmolit další udání, podat je písemně na policii, ti by to hned vyřešili a pak vám to zakázali. Neptám se jen tak pro zbytečnou buzeraci, taky plánuji (v jiném městě) udělat trošku podobnou akci a chci vědět, s čím se můžu setkat... Díky.

jirka, 10.5. 2013 v 18:14

gympl česká!!!!!!!!!!!!!!!!!

tom česká, 10.5. 2013 v 16:54

Ahoj Honzíku, není problém, stav se na Íčku :)

majáles team, 10.5. 2013 v 15:17

zdravím, je možné si frajeské odměny vyzvednout v sobotu někde u pořadatelů?
bohužel jsem nezvládal přijet do čebu do čtvrtka, jelikož jsem momentálně v Plzni..
psal sem email,ale zatím žádná odpověď. díky

honzík, 10.5. 2013 v 07:54

Děkujeme za připomínky. Je to pro nás ponaučení pro příště.

majáles team, 10.5. 2013 v 01:57

rozhodně souhlasím s "hany".. Film je to parádní, ovšem ne pro autokino... titulky přečetlo prvních pár řad. zbytek film buď znal, děj si domýšlel a nebo usnul, protože se nedalo odjet...

divák, 10.5. 2013 v 01:28

Ráda bych reagovala na výběr filmu pro autokino. Není film ze dvou třetin mluvený francouzsky a německy nevhodný pro autokino? Na titulky ve spodní části plátna nebylo vidět. Sám o sobě je podle mne film dobrý, ale nevhodný do autokina.

hany, 9.5. 2013 v 23:58

crankcz: Děkumeme za podporu a jsme rádi, že náš záměr vzbudil pozitivní reakce!

ondra: Páteční průvod povede přibližně po stejné trase jako každý rok: z Háječku ulicemi Biskupská, Kněžská, Hroznová, Krajinská, náměstí Přemysla Otakara II., Česká, Hroznová a na Sokolský ostrov. Končit bude v parku u Sportovní haly.

majáles team, 9.5. 2013 v 23:58

Zdravím chtěl bych se zeptat jakou trasou povede páteční průvod(ne jenom odkud kam)
předem děkuji za odpověď

ondra, 9.5. 2013 v 22:18

dekuju mockrat

jiri, 9.5. 2013 v 21:19

Škoda dnešní cyklojízdy.. ikdyž se povedlo většinu lidí odradit.. nás pár co se sešlo bylo fajn a následná diskuze ve Slavii také... Cyklojízda má velký smysl... a budeme se i nadále cyklistiku ve městě prosazovat. Je to totiž ideální dopravní prostředek po našem krásném městě. kdy to široké veřejnosti dojde? Kdybystě potřebovali jakejkoliv support pro příště, tak se ozvěte. crankmac@gmail.com

crankcz, 9.5. 2013 v 19:45

Ahoj Leno, Temple Stage bude stát na Sloňáku - stačí přejít most přes Vltavu za plovárnou a jsi na místě zítřejšího (a sobotního) open-airu, kde jako jednu ze scén najdeš i Temple Stage.

majáles team, 9.5. 2013 v 14:44

Kde, prosím, najdu Temle stage? Děkuji.

lena, 9.5. 2013 v 14:08

kaca: ahoj, kreslení pravou mozkovou hemisférou bude od 18:00. Za nejasnosti se omlouváme.

majáles team, 9.5. 2013 v 13:58

DOTAZ DOTAZ DOTAZ !
Dnešní kreslení pravou hemisférou bude od 16 h jak je napsáno tady http://www.budejovickymajales.cz/program/den/ctvrtek nebo od 18 h jak je tady http://www.budejovickymajales.cz//program/ucinkujici/profil/148 ?

kaca, 9.5. 2013 v 13:30

Anežko, už to máme hotové - ztráty a nálezy ode dneška najdeš virtuálně tady: http://www.budejovickymajales.cz/o-festivalu/ztraty-a-nalezy

majáles team, 9.5. 2013 v 13:29

Ahoj Anežko (a všichni nálezci či hledající) - dnes zřídíme tady na webu rubriku ztráty a nálezy, kam budeme psát vše, co se najde nebo co budete postrádat. Prosíme všechny, kdo něco naleznou, nechť se nám nestydí napsat.

majáles team, 9.5. 2013 v 10:11

chci se zeptat nenašla se včera (ve středu) na Sokoláku nebo na M.pikniku černá krajková balerýna .Kdyžtak děkuju

anežka, 9.5. 2013 v 07:23

jiří: borovka stage bude v parku u sportovní haly - když přejdeš ze sokoláku po lávce u plovárny směrem ke stromovce.

majáles team, 8.5. 2013 v 22:10

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press