budějovický majáles

6. až 11. května 2013

osm věcí, které chceš vědět o letošním majálesu

Budějovický Majáles se nezadržitelně blíží. Již za devět týdnů naše město znovu ožije kulturou a společně z něj díky největšímu neziskovému Majálesu v republice uděláme živoucí organismus tepající pro umění a mladého ducha. Každý rok je Majáles jiný, a to nejen programem. Letos tomu nebude jinak, proto ti přinášíme seznam věcí, které bys určitě měl vědět.

1) Vracíme se na Sokolák. Majáles na Sokolák prostě patří a je nám tam všem nejlépe. Navíc, jak jsme zjistili vloni, Sokolák ma na rozdíl od Sloňáku udělanou kvalitní drenáž. Holínky tak letos můžeš nechat doma.

2) Nebude pršet. Odborníci z Českého statistického úřadu a církevní zástupci nám potvrdili, že je nemožné, aby nás příroda vypekla potřetí po sobě. Kontaktovali jsme tedy Český hydrometeorologický ústav, který festivalu přizpůsobil předpověď počasí.

3) V diáři si tentokrát červeně poznamenej dny od 12. do 16. května. Právě tehdy totiž proběhne nejoblíbenější festival na světě, který uctívají i dosud neobjevené amazonské kmeny.

4) Do průvodu chceme slona. Už jsme kontaktovali cirkusy a vypadá to, že to bude složité. S městem zároveň řešíme otázku, zda je slon vozidlo nad tři a půl tuny, či nikoli. Kdybys náhodou měl kontakt na majitele slona, který by chtěl, aby se jeho mazlíček zúčastnil majálesového průvodu, kontaktuj nás na chcemeslona@budejovickymajales.cz

5) Letos znovu rozjíždíme Studentské krvebraní. Pokud si chceš ověřit, že jsi zdravý jako řípa, a zároveň tvá ochota pomáhat ostatním nekončí u posílání SMS svému favoritovi ve VyVolených, určitě by ses do něj měl zapojit. Vloni jsme nových dárců krve získali téměř tři sta, letos to chceme ještě trumfnout. Projekt běží už teď, můžeš jít darovat třeba zítra.

6) Chceme být studentský Majáles. Letos jsme si dali za cíl zaplnit velkou část programu studentskými umělci. Pod palcem to mají naši dramaturgové Petr, Máca a Lucka. Už teď naplánovali spoustu akcí, které jsou ohromně originální a v Budějovicích ještě nikdy nebyly. Těš se, program začneme zveřejňovat už brzy.

7) Letos už tvojí babičku nevzbudíme. Vloni jsme znovu podobu festivalu museli konzultovat s Krajskou hygienickou stanicí. Argument, že si ruce myjeme a ponožky si měníme každý den, neobstál. Dohodli jsme se tedy, že na Sokoláku si budeme užívat života do deseti hodin a pak navážeme velkolepou party ve Slávii. Omlouváme se tak všem fanouškům, co nás poslouchali z domova. Mezi nimi byl i ředitel jedné budějovické střední školy, který prohlásil "Ta kapela, co hrála od jedenácti se mi moc líbila. Tak jsem otevřel okno a poslouchal."

8) Rozjíždíme akci "ukaž Majáles". Cílem je šířit věhlas festivalu po celém světě. Najdi dobrý místo, napiš tam něco o Majálesu, vylep naši samolepku nebo třeba nakresli logo. Pak pošli fotku na ladislav@budejovickymajales.cz. Nejlepší fotky zveřejníme na Facebooku, autory nejhorších fotografií necháme ze Slávie vyvést ochrankou. Vymysli dobrý místo a pošli fotku už dnes!

 

Předchozí Další

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press