budějovický majáles

6. až 11. května 2013

do studentského krvebraní se zapojila již téměř stovka lidí

Darovat krev je záležitost hodiny, nic tě to nestojí a ještě dostaneš svačinu. Přesto díky tomu můžeš přispět k záchraně něčího života. 

Když jsme se rozhodli navázat na Studentské krvebraní druhým ročníkem, báli jsme se, že všichni už šli darovat vloni. Tehdy se nám totiž podařilo získat úžasných 274 lidí prvodárců. Naše obavy ale byly liché. Za měsíc od startu Krvebraní už jsme se přiblížili ke stovce lidí, kteří se do projektu zapojili. Pokud se jsi ochotný darovat i ty, podívej se na přiložené video, přečti si článek a seber odvahu. Skoro to nebolí a v sázce je mnoho. Navíc můžeš vyhrát poukázky na oblečení od Templu. Tak neváhej! 

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press