budějovický majáles

6. až 11. května 2013

módní policie zasahuje

Fanda a Kája jsou připraveni. Pro letošní rok bláznivé májové počasí zvolili originální kombinaci. Recyklace jako životní styl? Proč ne, a jejich oděv současně nepopírá spontánnost a charisma obou jmenovaných. A přirozenost se přece cení.

Originální set, který nyní oba mladí pořadatele propagují doslova vlastním tělem, má řadu výhod. „Jistě, člověk se v tom trochu zapotí, ale větrací průduchy na paže mi poskytují dostatek volnosti, a také komfort, který během určitého týdne v roce potřebuji,“ říká spiklenecky Fanda.

Souhlasí s ním i Kája, ve svém slušivém kostýmku: „Tento oděv mi umožňuje dělat prakticky všechno, po čem zatoužím. Ochrání mou srst před navlhnutím, ale pohodlně v něm mohu třeba dojit jednorožce, aniž bych se umazala.“

Z přiloženého snímku je patrné, že Fanda  s Kájou nehodlají ve vývoji nového oděvního designu ustrnout. Zásoba dalších plastových pytlů, hovoří za vše. Nezbývá, než jim držet palce.

Ne, vážně – poslední model, který vycházel z podobného střihu a materiálu, pocházel z Woodstocku. A není Budějovický Majáles vlastně jen dalším, lepším pokračováním?

 

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press