budějovický majáles

6. až 11. května 2013

antigravitace, kouzla nebo černá magie?

Vlastně je to jedno. Při návštěvě stanové ratejny na Sokolském ostrově totiž stačilo jen nahlédnout, a pokud nemáte podobně jako vánoční stromeček koule jen na ozdobu, už jste se vznášeli. Jóga a zdravý životní styl, to je totiž to, co nás žene kupředu.

Není divu – po létech, kdy se živím jen mrkvovou šťávou a bramborovou natí – se již cítím trochu zesláble. Tuhle, když jsem se uvelebil v lotosovém sedu na rozkvetlé louce, abych lépe vstřebával energii nebroušených křišťálů, zaútočil na mne zajíc polní. Možná si mne spletl díky mé neduživě zelené barvě s nějakou chutnou vegetací, ale naštěstí jsem jej zahnal zaříkáváním své oblíbené mantry.

Jóga na Sokoláku mě zbavila bolestí zad a odpomohla i od bolavých jizev, způsobených ostrými drápky na zaječí pacičce. Nebyl jsem tam pochopitelně sám – pod stanem bylo skutečně živo, jako na skautském táboře. A nebylo pochyb o tom, že lidé odtud odcházeli (po krátkém lámání oudů), no jako vyměnění.

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press