budějovický majáles

6. až 11. května 2013

na sloňáku se zaběhlo dítě

Citujeme z tisku: „Přibližně desetileté dítě, oblečené v červené pořadatelské tričko, bloudí již třetí den nedaleko areálu Sportovní haly. Zdá se být mírně podvyživené, vyčerpané a lehce dezorientované.“

Právoplatní pěstouni tohoto dítěte, pravděpodobně členové pořadatelského týmu, jsou tímto vyzváni, aby si svého potomka zavčasu odchytili. V opačném případě bude odchyceno na náklady městské pokladny, a stane se majetkem českobudějovické radnice.

Podle odborníků na sociální práci se ale není zapotřebí o dítě zásadněji bát. Zdejší terén je dostatečně rozrytý, nabízející řadu úkrytů a nor, s odhalenou půdou obsahující spoustu výživných kořínků. „I kdyby nebylo odchyceno, má tu slušnou šanci na přežití,“ říká Vlastimil Kolohrábek, vedoucí městské odchytové služby.  „Pokud nebude odchyceno a zdomácní tu, je klidně možné, že se tu s ním setkáme i za rok.“

Pravdou je, že se pořadatelé Budějovického Majálesu stále nemohou dohodnout, o čí dítě se vlastně jedná. Existuje jisté podezření, a to že se Katka Bočvarová (jinak zaměstnankyně závodní Majálesové jídelny a ubytovny), označená kšiltovkou s nápisem MÁMA, podvědomě ke svému mateřství a ztracenému plodu lásky hlásí.

Proto se rozhodli Majálesníci přijmout kolektivní vinu, a uspořádali sbírku potravin pro toto dítě. Travní směsi, semínka rostlin a celé travní koberce se nyní sbírají, aby mělo malé dítě dostatek potravy do příštího roku.

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press