budějovický majáles

6. až 11. května 2013

majáles pro média

Vycházíme vstříc potřebám novinářů – připravili jsme mediální servis, který je vám plně k dispozici. Velmi rádi poskytneme rozhovor a připraven máme i presskit. Budeme rádi, když o nás napíšete či promluvíte a pomůžete tak šířit myšlenky našeho festivalu. Děkujeme!

V presskitu jsou k dispozici oficiální fotografie v tiskovém rozlišení, logotyp a oficiální plakát festivalu a především představení nejdůležitějších bodů letošního programu a dalších klíčových informací. V případě jakýchkoli dotazů nebo potřeby dalších fotografií či informací nás prosím kontaktujte – rádi vám vyjdeme vstříc. Dále žádáme všechny novináře, kteří potřebují přístup do zákulisí, aby nás nejpozději 2 dny předem požádali o akreditaci. Bez akreditace nebudou do zákulisí vpuštěni. Děkujeme za pochopení.

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival v České republice – letos uvede přes 160 účinkujících a každoročně jej navštíví až 14 000 lidí. Je unikátní svou koncepcí nekomerční a nezávislé akce, na kterou má každý vstup zcela zdarma a která sází na originální a inovativní program. Bez zajímavosti není ani fakt, že v rámci českobudějovického Majálesu probíhá také největší karnevalový průvod čítající přes 3000 účastníků, alegorických vozů a pouličních umělců. Festival si za devět let své existence vydobyl nezpochybnitelné postavení nejen v jižních Čechách, ale i v celé republice. Důkazem toho jsou dlouhodobá partnerství a úspěch při grantových řízeních v oblasti kultury.

headlineři budějovického majálesu 2013

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press