budějovický majáles

6. až 11. května 2013

dark side of majáles

Chceš podpořit kamarády, kteří hrají prostě proto, že je to baví? Jsi lokální patriot, zajímá tě, co se děje nového na klubové scéně v jižních Čechách, a toužíš být u toho? Nebo jednoduše před tisícihlavými davy upřednostňuješ známé prostředí hudebních klubů? Pak právě pro tebe je tu Dark Side of Majáles!

Předchůdce této akce lze vystopovat už v roce 2007, kdy proběhl Star't'air, kde mladé skupiny soutěžily o hraní na hlavní scéně coby předskokan slavných kapel. Samotný Dark Side of Majáles vznikl ale až v roce 2009 jako samostatný projekt na protest proti faktu, že na Majálesu téměř chyběly místní kapely. Další rok se však organizátoři DSoM a Majálesu domluvili na spolupráci a od té doby funguje "temná strana" jako nedílná součást festivalu.

Dark Side of Majáles, akce definovaná atmosférou budějovických klubů, je určená především pro jihočeské kapely. Preferujeme mladé a začínající umělce, kterým chceme dát šanci zahrát si na největším multikulturním festivalu v kraji, ale neuzavíráme se ani protřelým veteránům místní scény. Akce bude letos probíhat po tři večery na čtyřech místech (Mighty Bar Velbloud, MC Fabrika, Café Klub Slavie a K2). Přijďte se podívat!

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press