budějovický majáles

6. až 11. května 2013

průvod & volba krále

Budějovický Majáles 2012 přinesl úplně nový systém volby krále. Líbila se vám studentská streetartová vystoupení, výstavy obrazů a fotek studentů v majálesových osvěžovnách, průvod králů a jejich poddaných v maskách nebo královské alegorické vozy? Ano? Skvělé! O nic z toho totiž letos nepřijdete. Naopak, vše bude ještě o krok lepší!

průvod

Přes 3 000 studentů středních škol a Jihočeské univerzity v úžasných maskách, alegorické vozy kandidátů na post Krále Majálesu, tanečnice v čele a mnoho dalšího. Ano, řeč je o největším průvodu masek v České republice. Tradiční průvod Budějovického Majálesu projde centrem města i letos a to již podesáté. Jako vždy bude poté vyhlášena nejlepší maska a nejlepší škola v průvodu.

Páteční průvod si prostě nemůžete nechat ujít! Do centra města vyráží 10. května ve 12:00 z letního kina Háječek. Přijďte a užijte si tuto jedinečnou událost!

volba krále

Co by to bylo za Majáles bez Krále?! Na vědomost se dává, že pouze kandidát s nejlepšími streetartovými vystoupeními, vystavenými fotkami a obrazy, nejlepším alegorickým vozem a největší loajalitou poddaných postoupí do velkého pátečního závodu a dostane tak šanci stát se Králem Budějovického Majálesu.

Navštivte od 6. do 9. května streetartová vystoupení studentů škol - studentský jam, shlédněte vystavené obrazy a fotky v majálesových osvěžovnách, přímo na místě hlasujte a pošlete do finále 3 nejlepší kandidáty, kteří se 10. května po pátečním průvodu masek utkají v nemilosrdném souboji na život a na smrt. Král může být jen jeden a je pouze ve vašich rukou, kdo jím letos bude - nenechte nic náhodě a přijďte proto podpořit vašeho oblíbence!
Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press