budějovický majáles

6. až 11. května 2013

nano

česko  /  indie-pop  /  bandzone.cz/nano  /  čtvrtek, café klub slavie, 21:00

NANO je pražská indie-elektro-popová kapela, která vznikla v roce 2010 a o rok později začala koncertovat. Její členové mají bohaté zkušenosti ze svých předchozích projektů (Panama, Basta Fidel, Pinking Shears), ale NANO je jejich vysněný projekt. Koncerty kapely NANO se vyznačují autentickým mixem kytarového a elektronického indie-popu a velkým množstvím energie, kterou členové kapely vyzařují.

Na jaře roku 2012 vyšel singl Faster Than Love jako předzvěst plnohodnotného alba. To kapela vydala na podzim téhož roku a nazvala ho 2am Bedroom Songs. Album reflektuje zkušenosti kapely s živým hraním a výsledkem je indie elektro-popová nahrávka s inteligentními kompozicemi. Koncerty jsou velkou předností téhle party, která v klubech a na festivalech po celé republice získává čím dál tím větší interpretační jistotu. Dorazíte?

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press