budějovický majáles

6. až 11. května 2013

sany

česko  /  graffiti  /  girlpowermovie.cz  /  čtvrtek, kredance, 18:30

Sany je jedinou aktivní ženskou sprejerkou v ČR a v současnosti chystá mezinárodní dokument Girl Power o ženách, které zasvětily své životy street artu nebo graffiti. Vloni zorganizovala setkání těchto žen na společné výstavě v galerii Trafačka a ani na Majálesu se Sany rozhodně nebude držet při zemi.

Můžeme se těšit jednak na sérii přednášek spojených s graffiti - o jeho historii, situaci u nás v České republice a také o ženách, které se věnují sprejování. Tím to ale ještě nekončí. To nejlepší na konec - Sany povede i sprejerský workshop, kde vysvětlí základní techniky a styly. Tohle si rozhodně nenechte ujít!

  • 15:00 – Přednáška + projekce o historii graffiti – Kredance
  • 16:00 – Přednáška na téma graffiti v ČR – Kredance
  • 17:00 – Přednáška Grafitti a gender – Kredance
  • 18:30 – Sprejerský workshop – Sokolský ostrov

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press