budějovický majáles

6. až 11. května 2013

shugo tokumaru

japonsko  /  indie folk  /  www.shugotokumaru.com/index_eng.html  /  sobota, borovka stage, 20:00

Ze země anime, manga komixů, sakur a jelínků letos na Majáles přijede Shugo Tokumaru, muzikant narozený v Japonsku, kterého miluje nejen tato asijská země, ale i ikonický americký hudební server Pitchfork. Ptáte se, co čekat? Nezvyklý zvuk japonštiny, který se pro nejaponce mění v další hudební nástroj, indie pop obohacený o zvláštní kombinace hudebních nástrojů i věcí, které ke tvorbě hudby obyčejně neslouží. Nad to má Shugo ještě skvělou schopnost tvorby chytlavých melodií, které se vám zaryjí pod kůži už po prvním poslechu – a co si budeme namlouvat, jeden poslech vám hned záhy začne být málo..

Předchozí Další

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press