budějovický majáles

6. až 11. května 2013

vladimir 518

česko  /  hip-hop  /  www.biggboss.cz/vladimir-518  /  sobota, borovka stage, 22:00

Rap, kde každý druhý slovo není „BOTY“ nebo „jebat“?! Bombastickej beat, nezaměnitelný slovní obraty a naprosto dokonalá dikce Vladimir 518 se hlásí do služby. Je bezpochyby jednou z nejvýraznějších a nejdéle působících osobností české hiphopové scény, jako rapper se proslavil v dnes již kultovních PSH a v roce 2008 vydal sólovou desku Gorila vs. Architekt, za kterou následně obdržel kromě jiných hudebních cen i Anděla v kategorii Hip Hop and R’N’B. Krom toho je takřka renesančním člověkem se zájmem o architekturu, kulturu, aktivně pracuje jako ilustrátor, kreslíř komiksů, scénograf (SPAM) a jeho graffiti (Too Kool) jsou klasikou pražské streeart scény. Spolupodílel na vydání knih „Kmeny“ a „Město=Médium“. Pár dní po Majálesu Vladimir 518 vydá dlouho očekávanou desku Idiot - je proto dost dobře možné, že si pár ochutnávek z ní poslechnete na Borovka stage jako jedni z prvních v republice!

Aby toho nebylo málo, můžete se těšit nejen na hudební stránku věci, ale i na Vladimirovu přednášku vztahující se ke knize Město=Médium na téma propojení veřejného a reklamního prostoru!

Předchozí Další

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press