budějovický majáles

6. až 11. května 2013

buranteatr

česko  /  inscenace: obraz  /  www.buranteatr.cz  /  středa, kredance, 19:00  /  vhodné i pro seniory

Středobodem hry je v titulu zmíněný obraz, který si zubař Boris jednoho dne zakoupí a který vzbudí v jeho přátelích dosti vyhrocené emoce. Co se stane, když začne pro všechny platit věta: „Když říkám podle mě, myslím tím objektivně”?

Postupně se tak vynořuje zásadní otázka – jsou tito tři pánové skutečnými přáteli, schopnými přijmout svou odlišnost, nebo na sebe pouze tak nějak v životě zbyli a první konflikt je schopen jejich společný svět zničit? BURANTEATR tímto textem nabízí komediální výlet do světa mužských sebestředností, póz, ješitností a frází, do chvil, kdy se ve vážených pánech tvorstva probouzí dětské „Tak koho volíš – Losnu nebo Mažňáka?” – a zároveň úvahu o tom, na čem všem může ztroskotat mužské přátelství.

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press