budějovický majáles

6. až 11. května 2013

umělecká skupina antena

česko  /  inscenace: valentýn  /  www.novasit.cz/cs/projekty.php?id=94  /  úterý, kredance, 19:00

Tak rád si třel tváře o matčiny šaty. Tak rád se k ní tulil, když je měla na sobě. Ta látka. Ten pocit. Stojí oblečen v jejích šatech a cítí ji na celém těle.

Inscenace Valentýn, kombinující techniky činoherního a nonverbálního divadla s audio-vizuální instalací, směřuje především k otázce násilí páchaného na ženách. Odpovědi nabízí výpověď malého chlapce, který zůstal někde vzadu. Neuchovalo se z něj víc než jméno, o kterém se mu zdálo v noční můře. Čekanka. Čekanka v ulicích, v příkopech podél silnic, mezi kontejnery, na krajích cest. Někdy v noci pláče pro svou matku a říká, že jí má ráda. Nikdo ji nikdy neměl rád tak jako ona.

Pod supervizí dramaturgyně a režisérky Apoleny Vanišové se v inscenaci Valentýn po delší době vrací k divadlu Petr Krušelnický, mim a performer, který roku 1998 získal Cenu Alfréda Radoka za Talent roku.

Na motivy divadelní hry Carlose Be Čekanka.

Autorský tým: Antena / A. Vanišová - P. Krusha

Překlad: Petr Gojda

Představení je součástí projektu Nová síť 2013.

Předchozí Další

Budějovický Majáles je největší nekomerční festival živé kultury v ČR.
Je unikátní nejen svým rozsahem a progresivní dramaturgií, ale i historickou lokalitou, otevřenou atmosférou a týmem dobrovolníků, kteří jej již 10 let připravují. Cílem festivalu je rozvoj občanské společnosti a aktivní zapojení mladých lidí do dění ve městě. Budějovický Majáles se podílí také na projektu Studentského krvebraní, jehož smyslem je získání mladých dárců krve.
Je-li vám to sympatické, podpořte nás! Majáles není samozřejmost.

g+

Budějovický Majáles v minulosti přivezl jména jako Princess Chelsea /nz/, Jazzsteppa /uk/, N.O.H.A. /de/, Tata Bojs, WWW, Prago Union, MIDI LIDI, Žagar /hu/, -123 minut, DVA, Zrní, Charlie Straight, Sunshine, The Feud /uk/, Sunflower Caravan, OTK, Please the Trees, Čoko Voko, Puding pani Elvisovej /sk/, Bonus, Giantree /aus/, Capillary Action /usa/, Kazety, Ventolin, Pjoni & Ink Midget, Rocky Leon /usa/ nebo Sporto, z divadel pak Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta /rus/, Divadlo Continuo, Vosto5, Buchty a loutky, Krepsko /fin/, Malé divadlo Kjógenu, Divadlo Líšeň a mnoho dalších. Z dalších umělců nelze nezmínit skupinu Ztohoven, výtvarníky Davida Böhma a Jiřího Frantu nebo videomapping od BOOT_audiovisual. Součástí festivalu je i největší karnevalový průvod v ČR s více než 3000 účastníky a řada speciálních akcí jako autokino, workshopy, cestovatelské besedy, slam poetry a filmové projekce.

© Studentské kulturní sdružení České Budějovice, Jírovcova 8, 371 61, České Budějovice, IČ: 266 48 580  |  Kontakty  |  Press